video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Kardeş Şehir Gjilan heyeti Nazilli’de
Kardeş Şehir Gjilan heyeti Nazilli’de
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-03-22 - 23:31 - Bu haberi 1726 kişi okudu.
Nazilli Belediyesi kardeş şehir Gjilan Belediye Başkanı ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Kosova’nın Gjilan Belediyesi'nde düzenlenen protokol ile 2011 yılında kardeş şehir olan Nazilli Belediyesi Nazilli’de 3. sü yapılan Nevruz Bayramı kutlamalarında Gjilan Belediye Başkanı Cemayl Mustafa ve beraberindeki heyeti misafir etti.

Gjilan Belediye Başkanı Cemayl Mustafa beraberinde Milli Eğitim Müdürü Buyar Nevzati, Sağlık Müdürü Cemayl Salihu, Tarım Müdürü Nazmi Rapuca, İlk Yardım ve İtfaiye Müdürü Blerton Ayeti, Proje Müdürü Fadil Osmani, iş adamı Meydi Zümberi, İşadamı Feyzullah Mustafa, Gazeteci Musa Sabedini, Gazeteci Enver Sadiku, Gjilan Dernek Başkanı Filiz Sllamniku, Gjilan Dernek As Başkanı Edita Sülçevsi ve Gjilan Dernek Başkan Yardımcısı Ercan Abdullah yer aldı.
Misafir Heyet Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir’in eşliğinde Nazilli Belediyesinin tüm birimlerini gezerek bilgiler aldı. Son olarak Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın makamına geçen heyet samimi bir ortamda sohbet etti. Kardeş şehir ilişkisinin iki belediye arasında ekonomik ve kültürel ilişkilerin yanı sıra ticaretinin de gelişmesine katkı sağladığını ifade eden iki belediye başkanı ''Türkiye ile ortak bir tarihin paylaşıldığı, tarihten gelen ve günümüzde güçlenen dostluklara dayalı ilişkilerimizi daha da geliştiriyoruz. “ şeklinde konuştular. 

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ; ''Kültürel ve iş alanında sık sık karşılıklı ziyaretlerin gerçekleştiği Gjilan Belediyesi ile kardeş olarak daha fazla paylaşım sağlıyoruz. Bu yüzden çok mutluyum. Diğer kardeş kentler de olduğu gibi Nazilli Belediyemiz bu kardeşlikten de ticari ve kültürel alanlarda büyük menfaatler sağlayabiliyor. Nazilli’de 3.sünü yaptığımız Nevruz Bayramı kutlamalarına davet ettiğimiz kardeş şehrimiz davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdılar geldikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Kosova’nın Türkiye Cumhuriyeti ile iyi ilişkileri olduğunu hatırlatan Gjilan Belediye Başkanı Cemayl Mustafa; “Türkiye ile ortak bir tarih paylaşıyoruz. Bu uzun vadeli tarihte, Türk kültürünü ve adetlerini tanımaya fırsat bulmuşuz. Özellikle insanlar arasındaki ilişkilerin gelişmesi, sıkı dostlukların oluşmasında önemli rol oynamış. İmzaladığımız kardeşlik protokolü ile ikili ilişkilerimizi daha da gelişti. İki tarafın menfaatleri doğrultusunda çalışıyoruz. Uzun vadeli ilişkilerin oluşturduğumuza inanıyoruz. İki belediye olarak aynı konuda hemfikiriz, bu ilişkimiz ekonomik katkılar ve kültürel katkılar oluşturmamızı sağladı. Kosova’da tam anlamıyla gelişmemiş bir ülkedir. Kosova’yı Avrupa ülkeleri gibi geliştirmek iyi bir ekonomiyle, kültürel mirasların geliştirilmesiyle olacaktır. Bu gelişmeyi sağlamak için Nazilli Belediyesi ile başladığımız bu kardeşliğin önemi büyüktür. Nazilli gibi gelişmiş bir şehirle güzel bir protokol yapmış olmaktan çok mutlu ve gururluyuz. Başkanımız bize Nevruz bayramı için davet ettiğinde çok daha mutlu olduk. Oluşturduğumuz heyetle yola koyulduk. Nazilli’de olmaktan ve böyle bir festivalde yer almaktan dolayı mutlu olduk. Burada bizi her kes çok iyi ağırladı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a, Nazilli Belediyesi çalışanlarına ve tüm Nazilli’lere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
79091
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..