video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Harfiyatlar kontrol altına alınıyor
Harfiyatlar kontrol altına alınıyor
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-04-10 - 22:24 - Bu haberi 2391 kişi okudu.
Nazilli Belediyesi Hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarının gelişigüzel atılmasının önüne geçiyor.

Çevre kirliliğinin en aza indirilmesi, çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi ve ekonomik bir değer haline dönüştürülmesi için Hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıkları Nazilli Belediyesi tarafından belirlenen yerlere dökülecek. 

Bu güne kadar Nazilli Dereköy Çay kenarına dökülen inşaat hafriyatlarının temizliği Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılmaktadır. Bundan sonra Dereköy çay kenarına ve Nazilli’nin muhtelif yerlerine Hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarının dökülmesi halinde dökenlere  para cezası uygulanacak. 
 
18 Mart 2004 tarih ve 25406 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Hafriyat Toprağı, İnşaat Yıkıntı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği” ile Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının kaynağında en aza indirilmesi, Hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarının geri kazanılması ve özellikle altyapı malzemesi olarak yeniden değerlendirilmesi, Hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarının karıştırılmaması, sağlıklı bir geri kazanım ve bertaraf sisteminin oluşturulması için atıkların kaynağında ayrılması ve seçici yıkımın yapılması hedeflenmiştir.

Belediyenin mücavir alan sınırları içerisinde yapılan her türlü konut, bina, yol alt ve üst yapıların yapımı, bakım ve onarımı, tamiri, tadilatı ve yıkımı sırasında çok miktarda hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıkları meydana gelmesinden dolayı hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atıklarını üreten özel veya resmi kişi, kurum ve kuruluşlar atıkların üretilmesinden önce Nazilli Belediyesine başvurarak bu atıkları ne şekilde taşıyacaklarını ve nereye depolayacaklarını belgelendirmeleri gerekiyor. 

Yönetmelik gereği inşaat alanlarından çıkan hafriyatların Nazilli Belediyesinden alınacak izin belgesi ile Nazilli Belediyesine ait hafriyat toprağı ile inşaat ve yıkıntı atığı depolama sahası olan  Sailer Köyü Karahayıt Mevkisine dökülme zorunluluğu getirildi. Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
63445
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..