video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Nazilli’de çocuk şenliğinin galası yapıldı
Nazilli’de çocuk şenliğinin galası yapıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-04-27 - 13:03 - Bu haberi 2111 kişi okudu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında dünyanın çeşitli yerlerinden gelen çocuklar Nazilli içi ve köylerinde gösteriler yaptı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları çerçevesinde Nazilli Belediyesi Halk Oyunları topluluğu ve  dünyanın çeşitli yerlerinden Nazilliye gelen yabancı ekipler grup liderleri eşliğinde Nazilli’nin çeşitli yerlerinde ve çevre köylerinde gösteriler yaptı. Gösterilerin yapıldığı her yerde büyük ilgi ile izlenen ekiplerin son final gösterileri İstasyon Meydanında yapıldı. İstasyon Meydanına kurulan büyük sahnede Nazilli Belediyesi Halk Oyunları topluluğu Silifke ve Teke yöresi gurubu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Gürcistan, Acaristan, Makedonya ve Edirne Belediyesi Halk Oyunları topluluğu gurupları gösterilerini sundu. Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliğinin gala programında ayrıca İlköğretim okullarının ve derneklerin folklor gurupları da sahne aldı. Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’nun 1-A ve 1-B öğrencileri Zeybek ekibiyle, Cumhuriyet İlköğretim Okulunun 4-C öğrencileri Aydın ekibi, Yöresel Oyunlar ve Folklorü Destekleme Derneğinin Teke Ekibi ve Erzurumlular Derneği Bar Ekibi de gecede dönüşümlü olarak gösterilerini sundular. Galada ve diğer gösterilerde 02 Mart 2013 tarihlerinde yapılan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu il yarışmasında İl birincisi olan yine 31 Martta Kırklareli ilinde yapılan gurup yarışmalarında Marmara Bölge birinciliğini alarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazanan Edirne Belediyesi Halk Oyunları topluluğunun gösterileri büyük beğeni topladı.

Nazilli Belediyesi Halk Oyunları topluluğu ve misafir ekipler Nazilliye bağlı Hasköy’de de gösterilerini sundular. Hasköy Muhtarının girişimleri ile Hasköy İlköğretim okulu bahçesinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamalarında köy halkının yoğun ilgisi ile izlenen ekiplerin gösterileri sonrasında gurup liderleri, Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Genel Koordinatörü Necdet Pekel ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir’e plaket verildi. Köylerine gelerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine renk katarak köy halkına sundukları özel ve güzel gösteriler için teşekkür eden Köy Muhtarı İyigün Carlat “Hasköy halkına böylesi güzel görsel bir şov izleme imkanı sağlayan Nazilli Belediyesine teşekkür ediyoruz. Bu organizasyonların başından sonuna kadar emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.  Gösteriler sonunda tüm misafir guruplar ve Nazilli Belediyesi Halk Oyunları topluluğu okul meydanında Edirne Belediyesi Halk Oyunları topluluğu Gurubunun davul ve zurnası eşliğinde eğlendi.
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
69863
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..