video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Ressam Nuri Özkan ın kişisel "Atatürk" konulu yağlı boya resim sergisi açıldı
Ressam Nuri Özkan ın kişisel
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-04-30 - 22:09 - Bu haberi 2962 kişi okudu.
Nazilli Belediyesi ve Nazilli Atatürkçü Düşünce Derneği’nin katkıları ile Ressam Nuri Özkan ın kişisel "Atatürk" konulu yağlı boya resim sergisinin açılışı Lütfi Selek Kültür Merkezinde geniş bir katılımla gerçekleşti.

Atatürk portreleri üzerinde çalışan Özkan sergi açılışında; "Gözlerindeki ışığı Türk halkına yansıtabiliyorsam ne mutlu bana. Tüm Türkiye’nin onun çizgisinde birleşmesini istiyorum, onsuz bir Türkiye düşünemiyorum." diyerek duygularını sanatseverler paylaştı.

Ressam Nuri Özkan'ın kişisel  "Atatürk" konulu yağlı boya resim sergisinin açılış törenine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan,  MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan,CHP İlçe Başkanı Cavit Yenipazarlı, Cumhuriyet Kadınlar Derneği Başkanı Hikmet Çiçek, Atatürkçü Düşünce Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Kamil Aktemur  Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerin yanı sıra davetliler katıldı.

Sergi açılışında Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık sanatçının heyecanı ve duygularını yaptığı resimlere yansıttığını, Mustafa Kemal Atatürk’ün portre çalışmalarında da bu heyecanın tamamen yansıdığını belirterek, sanatçıya Lütfi Selek Kültür Merkezinde açtığı sergiden dolayı teşekkür etti. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Atatürk ve Devrimlerinin her zaman vazgeçilmez bekçileri olacaklarını bu gün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Resimlerinin bir sergide Nazilli Halkına Sunulmuş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serginin açılmasında ayrıca katkı sağlayan ve emekleri geçenlere de teşekkür eden Alıcık; “Mustafa Kemal, hep yolumuz ve ışığımız oldu ve her zaman da olacak” dedi.

Anadolu’nun pek çok yerinde sergilenen yağlı boya tabloları, katılımcılardan yoğun ilgi gören sanatçının Atatürk konulu kişisel yağlı boya resim sergisi, 1 hafta boyunca Lütfi Selek Kültür Merkezinde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
10629
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..