video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
2013 Fatih Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı yapıldı
2013 Fatih Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı yapıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-05-07 - 21:43 - Bu haberi 2208 kişi okudu.
Nazilli Fatih Orta Okulu 3-4 Mayıs 2013 tarihlerinde TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenledi.

TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında Türkiye genelindeki 1000 okul arasında yerini alan Nazilli Fatih Orta Okulu, 21 projenin yer aldığı bilim fuarı açtı.

Okulun bahçesinde düzenlenen fuarın açılışını, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Macit Altan Canbiter, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şahin Ünver, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sezai Selçuk ve Okul Müdürü İsrafil Kılıçkara ile birlikte yaptılar.

TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında bilgi veren, Fatih Ortaokulu Müdürü İsrafil Kılıçkara etkinliğe katılanlara teşekkür ederek “ Bu fuar sayesinde öğrencilerimiz yeni fikirlerle yeni projeler ürettiler. Emeği geçen tüm öğretmen idareci ve öğrencilerimi kutluyor teşekkür ediyorum ” dedi.
TÜBİTAK tarafından Türkiye genelindeki bin pilot okul arasında yer alan Nazilli Fatih Orta Okulu, Aydın’da 11 okul, ilçede ise 4 pilot okuldan biri olarak seçildi. Fatih Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı 21 adet projeden oluşan fuara Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Macit Altan Canbiter, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şahin Ünver, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sezai Selçuk, Sendika temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldı.

Okulun 6 Fen Bilimleri Bölümü öğretmenin rehberliğinde 60 öğrenci okul bahçesinde kurulan stantlarda gün boyu deneylerinin sunumlarını yaptılar. Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Bilim Fuarındaki stantları ziyaret ederek öğrenciler tarafından hazırlanan deneylerin sunumlarını ilgiyle izlediler. Hazırlanan projeler konusunda bilgi alan Kaymakam Okur ve Başkan Alıcık okuldaki fuarın hazırlanmasında en çok emeği geçen okulun Müdür Yardımcılarından Seyit Mehmet Karaca ve Okul Müdürü İsrafil Kılıçkara’dan bilgiler alırlarken, TÜBİTAK Bilim Fuarının hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri yoğun çalışma ve gayretlerinden dolayı tebrik ettiler.


Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
12079
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..