video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Pirlibey Beldesinde parklar bitirildi
Pirlibey Beldesinde parklar bitirildi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-05-09 - 00:31 - Bu haberi 1986 kişi okudu.
Pirlibey beldesinde kış ayları içerisinde yapım çalışmalarına başlanan iki park yaz sezonuna yetiştirildi.

Nazilli Belediyesi tarafından Pirlibey kasabasında yapılan Cumhuriyet parkı ve Süleyman Çelebi parkı yaz sezonuna yetiştirilerek halkın hizmetine girecek. Kasım ayında kanunlaşan Büyükşehir Yasası’yla birlikte Nazilli Belediyesi belde ve köylere hizmet götürme çalışmalarına başlamış bu çalışmalar kapsamında Nazilli’ye bağlanan Pirlibey Belediyesi, Nazilli Belediyesi’nden ilk olarak çok amaçlı kapalı pazar yeri, düğün salonu ve park istemişti. Yasalaşan büyük şehir tasarısı ile Nazilli Belediyesinden şimdiden hizmet almaya başlayan Pirlibey beldesinde Nazilli Belediyesi tarafından yapılan Cumhuriyet Parkının yapım çalışmaları bitirildi, Süleyman Çelebi parkında da yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Pirlibey beldesinde kış ayları içerisinde yapım çalışmaları başlayan toplam 2 bin 44 metrekare alanı kapsayacak şekilde tasarlanan Cumhuriyet parkının 1229 metrekarelik bölümü yeşil alan, 85 metrekarelik bölümü çocuk oyun alanı, 740 metrekaresi de parke taşı ile döşendi. Ayrıca parkta 20 metrekare alanı kapsayan büfe inşa edildi. Yine aynı dönem içinde yapım çalışmalarına başlanan toplamda 1850 metrekarelik alanı kapsayacak şekilde tasarlanan Süleyman Çelebi parkının 500 metrekarelik döşeme alanında fitness spor aletleri 1350 metrekarelik bölümü de yeşil alan olarak ayrılırken, kenar bordür döşeme ve parke taşı döşeme ve parkın ihata duvarlarına kayrak kaplama taşı çalışmalarını Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaptı. Yeşillendirme, ağaçlandırma çocuk oyun gurupları ve fitnes spor aletlerinin döşeme çalışmaları da Park Bahçe İşleri Müdürlüğü tarafından yapılırken park alanı içerisinde daha önceden yer alan ağaçların doğal hallerine dokunulmadan düzenlemeler yapıldı. 

Nazilli Belediyesi’nden ilk olarak çok amaçlı kapalı pazar yeri, düğün salonu ve çocuk parkı Pirlibey Belediyesi’nin taleplerinden olan park çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Başkan Yardımcıları İbrahim Özkan, Mesut Erdemir, İmar Md. Koray Öden,  Fen İşleri Müdürü İbrahim Topçu ve Park Bahçe İşleri Müdürü Bahadır Çimen eşlik etti.
Belediye Başkanı Haluk ALICIK, belde halkının çok istediği parkların yaz sezonuna yetiştirildiğini ifade ederek çok amaçlı kapalı pazar yeri, düğün salonu, içme suyu projesi, yağmurlama, kanalizasyon şebekesi ve yol hizmetlerinin en kısa sürede beldeye getirileceğini söyledi. Alıcık, tamamlanacak projelerle birlikte, bin 185 nüfuslu Pirlibey beldesinin örnek bir yerleşim yeri haline geleceğini ifade etti. 







Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
61295
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..