video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Beş Eylül Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı yapıldı
Beş Eylül Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarı yapıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-05-10 - 19:34 - Bu haberi 2582 kişi okudu.
Nazilli Beş Eylül Orta Okulu 9 Mayıs 2013 tarihinde TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenledi. TÜBİTAK Bilim Fuarları kapsamında Türkiye genelindeki 1000 okul arasında yerini alan Nazilli Beş Eylül Orta Okulu, 37 projenin yer aldığı bilim fuarı yaptı.

Okulun bahçesinde düzenlenen fuarın açılışını, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şahin Ünver ve Okul Müdürü Osman Nalbantoğlu ile birlikte yaptılar. Açılış töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Osman Nalbantoğlu, uygarlığın geleceği bilimsel düşünme alışkanlığının yaygınlaşması ve derinleşmesine bağlı olduğunu ifade etti. Öğrencileri her konuda araştıran düşünen sorgulayan öğrendikleri ile ilgiler kurup yeni bilgilere ulaşabilen bu bilgilerini projelerle anlatabilen bir nesil olarak yetiştirmenin önemini vurguladı.
 
TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında da bilgi veren, Beşeylül Ortaokulu Müdürü Nalbantoğlu günümüzde sorgulamak, araştırmak, düşünmek,  öğrendikleri ile yeni bilgilere ulaşmanın çok önemli meziyetler olduğunu söyledi. Nalbantoğlu; “Ancak çalışmalarımızı projeye dönüştüremiyorsanız sizin düşünceleriniz, çalışmalarınız bir anlam ifade etmiyor. Öğrencilerimizin hazırladığı TUBİTAK Bilim Fuarımızda Bilişim Alanından - 3, Fen ve Teknolojiden – 18, Matematik bölümünden -  10, sosyal alandan – 2, Türkçe alanından da – 4 olmak üzere toplamda 37 proje bulunmaktadır. Bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize, projelerimize katkılarından dolayı Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Nazilli Belediyesine teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

TÜBİTAK tarafından Türkiye genelindeki bin pilot okul arasında yer alan Nazilli Beş Eylül Orta Okulu, Aydın’da 11 okul, ilçede ise 4 pilot okuldan biri olarak seçildi. Beş Eylül Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı 37 adet projeden oluşan fuara, Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Öztürk, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Macit Altan Canbiter, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şahin Ünver, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sezai Selçuk, Sendika temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okulun 17 öğretmeni rehberliğinde 75 öğrenci okul bahçesinde kurulan stantlarda gün boyu deneylerini ve projelerinin sunumlarını yaptılar. Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Öztürk Fuarıdaki stantları ziyaret ederek öğrenciler tarafından hazırlanan deneyler ve projelerin sunumlarını ilgiyle izlediler. Hazırlanan projeler konusunda bilgi alan Başkan yardımcısı Öztürk okuldaki fuarın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve okulun Müdürü Osman Nalbantoğlu’ndan bilgiler alırken, TÜBİTAK Bilim Fuarının hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri yoğun çalışma ve gayretlerinden dolayı tebrik ettiler.

Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
31257
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..