video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Okul Öncesi Eğitimi Yıl Sonu Şenlikleri başladı
Okul Öncesi Eğitimi Yıl Sonu Şenlikleri başladı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-05-18 - 13:20 - Bu haberi 2960 kişi okudu.
İlçedeki tüm İlköğretim anasınıfları, Bağımsız Anaokulları ve Özel Anaokullarının katılacağı Okul Öncesi Eğitim Çocuk Şenlikleri 16 Mayıs’da resmi ziyaretlerin yapılmasıyla başladı.

2012-2013 Okul Öncesi Eğitimi Yıl Sonu Şenlikleri’nin geçmiş yıllardaki deneyimler de göz önünde bulundurularak bu yıl daha farklı kutlanacak. Çocukların kendilerini izlemeye gelen konukları eğlendirme kaygısından çok arkadaşlarıyla birlikte daha rahat hareket edebilecekleri, eğlenerek hoşça vakit geçirebilecekleri ortamların hazırlanması ve şölen havası içerisinde kutlamalarının sağlanması, özellikle okul-veli iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıldı. Okul Öncesi Eğitim Çocuk Şenliklerinin ilk ayağı Komisyon üyeleri olan Anaokul ve İlk Öğretim Okulu müdürlerinin ve temsili öğrencilerinin Kaymakam Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Milli Eğitim İlçe Müdürü Faruk Ercan’a resmi ziyaretleri ile başladı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ı makamda ziyaret eden komisyon üyeleri bu yıl ilk kez festival havasında geçecek olan şenliklere Alıcık’ı davet etti. Komisyon ayrıca şenlikler için Nazilli Belediyesinin katkıda bulunmasını talep ederek çadır, afiş  ve ses düzeni konusunda destek istedi. Taleplerin Nazilli Belediyesince sağlanacağını belirten Başkan Haluk Alıcık, “Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Onlar geleceğimiz, yarınlarımızın garantileridir. Onlar minik bedenlerinde yaşattıkları kocaman kalpleri ile biz büyüklerin görmediklerini görüp hissedemediklerimizi tüm saflıkları ile ortaya koyabilmekteler. Her şey gençlerimiz, çocuklarımız içindir. Onların yeteneklerini bu yaşta göstermelerine imkan verilmesi çok önemli bir davranıştır. Çocuklarımız toplumun daha renkli, daha yaşanılabilir ve hoşgörülü bir toplum olmasına, insanlığın savaşmadan barış içinde yaşamasına katkı sağlayacaktır” dedi.

21 – 31 Mayıs tarihlerinde festival şeklinde yapılacak olan 2012-2013 Nazilli Okul Öncesi Eğitim Şenliklerine Ahmet Yesevi İ.Ö.O,Atatürk İ.Ö.O,Cumhuriyet İ.Ö.O,Recepbey İ.Ö.O,Yavuz Selim İ.Ö.O,Özel Aydınlık İ.Ö.O,Zafer İ.Ö.O,Beşeylül İ.Ö.O, Gazi Mustafa Kemal İ.Ö.O,Fatih İ.Ö.O,Çapahasan İ.Ö.O,Turan İ.Ö.O,Vakıfbank İ.Ö.O,Nahit Menteşe İ.Ö.O,Koçlar İ.Ö.O. Okul öncesi eğitim sınıfları ve Latife Hanım Anaokulu, Nazlı Kız Anaokulu,Sümer Anaokulu,Özel Yunuslar Anaokulu,Zübeyde Hanım Anaokulu,Özel Gelişim Anaokulu,Özel Gökkuşağı Anaokulu,Özel 23 Nisan Kreşi ile Nahit Menteşe Kız Tek. Mes.Lisesi uygulama sınıfı,Özel Yüz Yıl Bezci Koleji Okul Öncesi Eğitim sınıfları katılacak.   21  Mayıs Salı günü   saat 17.00’de İstasyon Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak olan etkinlikler aynı gün ana okulları ve sınıflarının Belediye Meydanından itibaren bando eşliğinde kortej yürüyüşü ile devam edecek. 22-23-24 Mayıs tarihlerinde velilerin de katılımı ile Sümer Parkta piknik yapılacak. 27 Mayıs tarihinde Okul öncesi öğrencileri ve velilerin katılımlarıyla Okul Öncesi Eğitim Yıl sonu şenliği, yine Sümer Parkta kurulacak standlarda  değişik etkinliklerle yapılacak.  

Şenlikler 31 Mayıs Cuma günü saat 18.00’te Bağımsız Anaokulları ve Okul Öncesi Eğitim Sınıfı bulunan tüm okulların öğrenci ve velileri ile Sümer sahasında “Geleneksel Çocuk Oyunları ve uçutma şenliği ile son bulacak.
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
15869
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..