video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Mergen mesire alanı düzenleniyor
Mergen mesire alanı düzenleniyor
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-07-02 - 22:16 - Bu haberi 2821 kişi okudu.
Nazilli Belediyesi tarafından yeni mesire alanı düzenleniyor. Denizli Devlet Karayolu Mergen çayı kenarı su toplama merkezi yanında 2080 metre karelik alanda mesire alanı yapılıyor.

Nazilli Belediyesi tarafından Denizli Devlet Karayolu Mergen çayı kenarı su toplama merkezi yanında 2080 metre karelik yeni mesire alanı yapılıyor. 2080  metrekare alan üzerine yapılacak olan mesire alanı geçmiş yıllarda da piknik alanı olarak kullanılmaktayken özelliklerini yitirerek kullanım dışı kalmıştı. Nazilli Belediyesi bu eski mesire alanını yeniden yapılandırarak vatandaşların doğayla içiçe güvenle piknik yapabilecekleri şekle sokabilmek için kolları sıvadı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan mesire alanında 8 adet 8’er kişilik ahşap masalar ve her masa yanında şömiler yer alacak. Tuvalet ve toplu kullanım çeşmesi önceden mevcut olan mesire alanının 65 metrekarelik bölümüne çocuk oyun gurupları konulacak. Şu an zemin betonları dökülen piknik alanının şöminelerinin yapımı devam ederken alanın güvenliği için de kamera sistemi döşenmekte.
 
Yapımı Nazilli Belediyesi tarafından süren mesire alanında vatandaşın güvenle kendin yap kendin pişir yöntemi ile pikniklerini yapabilcekleri gönüllerince eğlenip dinlenebilecekleri bir mekan olacağını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık “Yetişkin ağaçların bulunduğu bu alanın halkın kullanımına açılması için kolları sıvadık. Çok eskiden de mesire alanı olarak kullanılan 2080 metrekare büyüklüğünde ki bu alanı tekrar eski günlerdeki haline daha da ötesi çok daha güzel şekilde düzenleyerek hoş bir ortam haline getireceğiz. Bu alan yetişkin ağaçlarıyla, yazın yakıcı sıcağından uzak vatandaşımızın gönüllerince eğlenip dinlenebilecekleri bir ortam olacak. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu önümüzdeki günlerde mesire alanının faaliyete geçirerek  hemşerilerimizin  aileleriyle dostlarıyla hoşça vakit geçirmelerini diliyorum” dedi.
 
Başkan Alıcık bu alan halkın kullanımına açıldıktan sonra önümüzdeki günlerde de Denizli Devlet Karayolu üzerindeki Mergen çayı körüsünden itibaren Arslanlı girişine kadar olan Mergen çayı kenarındaki ağaçlık bölgeyede periyodik aralıklarla mesire alanı yapılacağının da bilgisini verdi.Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
25708
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..