video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Alıcık, Şehit Ailesinin evinde iftar yaptı
Alıcık, Şehit Ailesinin evinde iftar yaptı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-07-17 - 00:25 - Bu haberi 2510 kişi okudu.
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, iftarını Şehit Bülent Taşkıran’ın ailesinin evinde yaptı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, şehit Kıdemli Çavuş Bülent Taşkıran’ın ailesinin evine ziyaret ederek iftar yemeğini katıldı. Alıcık’ın iştirak ettiği İftar yemeğine, Şehit Aileleri Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Jale Keskin, Nazilli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir ve Satın Alma Müdürü Mehmet Çelik eşlik etti.
 
Zafer mahallesi Şehit Bülent Taşkıran Bulvarı, 16 sokakta ikamet eden ve 2002 yılında görevi esnasında Şehit olan Kıdemli Çavuş Bülent Taşkıran’ın baba ocağını ziyaret eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, iftarını Şehit ailesinin sofrasında yaparken Dinimizde şehitlik mertebesinin son derece önemli olduğunu kaydetti. Aile fertleri ile tek tek ilgilenen ve ziyarette ailelerin istek ve taleplerini dinlerken ikram edilen kahvelerini yudumlayan Alıcık aile fertleri ile sohbet etti.

Onbir ayın sultanı Ramazan ayının tüm inananlar açısından önemine değinen Başkan Alıcık, bu önemli ayda şehit yakınlarıyla birlikte olmaktan büyük bir onur duyduğunu belirtti. Bugüne kadar yaptığı ziyaretler arasında, şehit yakınlarına yaptığı ziyaretlerin kendisi için çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Alıcık, ’’Bugüne kadar yaptığım tüm ziyaretlerin arasında şehit yakınlarına ve gazilere yaptığım ziyaretler benim için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Çocuklarını, eşlerini, yakınlarını, en sevdiklerini bu vatan için, bu millet için feda eden insanlarla birlikte olmak çok özel bir duygudur. Bu duygu anlatılmaz, yaşanılması gerekir. Bunun içinde bu ailelerimizle fırsat buldukça sık sık bir araya geliyoruz. Şehitlik ve gazilik bizim için en büyük mertebedir. Hepsinin ruhu şad olsun’’ dedi.

Şehitlerin emanetlerinin her zaman yerinin farklı olduğunu kaydeden Başkan Alıcık, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü kimsenin bozamayacağının da altını çizdi. Dinimizde şehitlik mertebesinin son derece önemli olduğunu söyleyen Alıcık, “Allah katında Şehitlik, Peygamberlikten sonra gelen en yüksek bir makamdır ve onun yeri cennettir. Şehitlerimizin emanetleri olan sizlerin daha mutlu olabilmeniz, şehitlerimizin yokluğunu hissetmemeniz için sizlerle bu tür özel günleri vesile kılarak bir araya gelmeyi istiyoruz. Yöneticiler olarak bizlere düşen görev bu topraklar uğruna, vatan uğruna, bayrak uğruna, din uğruna canını veren şehitlerimizin yakınlarının yanında olmaktır” ifadelerini kullandı.

Baba Adem ve anne Emine Taşkıran, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, “Yavrumuzun acısı büyük. Ancak sizler bu süreçte yanımızda olduğunuzu hissettirerek, bizleri yalnız bırakmadınız. Bugünde bizim davetimizi kırmayarak iftar soframızda yanımızda olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz” dediler. Başkan Alıcık’ın getirdiği tatlıyı hep birlikte yiyerek Teravih Namazı vaktine kadar sohbet ettiler. 




Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
00415
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..