video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Tarihi Sümer Futbol Sahası Yenileniyor
Tarihi Sümer Futbol Sahası Yenileniyor
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-08-01 - 23:02 - Bu haberi 2159 kişi okudu.
Yeni Futbol sezonunda amatör spor kulüplerinin futbol müsabakalarını yapabilmeleri için saha sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla eski Sümer Futbol sahasına iki çim saha yapılıyor.

Deve güreşlerinin yapıldığı eski Nazilli Sümer sahası değişime uğruyor. 16 bin metre kare üzerinde çim alandan oluşacak 210x75 metre ebadında 2 ayrı futbol sahası yapılıyor. Yeni Futbol sezonunda amatör kümede mücadele edecek takımların saha sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla eski Sümer Futbol sahasına iki çim saha yapılıyor. Şu an drenajları yapılmakta olan iki sahanın da bordür taşları döşenerek sınırları belirlenirken diğer taraftan da su sondajları çakılıyor. 210’a 75 metre ebadında yapımına başlanan iki futbol sahasının tamamı Uganda tipi çim ile kaplanacak.  İki sahayı ortalayacak şekilde sahanın batı kısmında kalan kale arkalarında yer alacak şeklide tek taraflı üstü kapalı tribün yapılacak. Tribünün hemen alt kısmında da soyunma odaları, duşlar ve tuvaletler yer alacak. İlçedeki diğer futbol sahalarından da sorumlu olan Muammer Bilgen yapımı devam eden 2 futbol sahasının çimlendirme çalışmalarını ve bakımından da sorumlu olacak. Sahalar tamamlandıktan sonra 2 metre yüksekliğinde tel ile çevrilerek koruma altına alınacak.
 
Yeni Sümer Futbol Sahasındaki çalışmaların yaklaşık 3 ay devam edeceğini ve yeni futbol sezonuna kadar hazır hale getirileceğini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Amatör Spor Kulüplerimiz bundan sonraki futbol mücadelelerini Sümer Futbol sahalarında yapabilecekler” dedi.
   
1937 yılında Atatürk Nazilli Sümer Bank Fabrikasını açarken fabrika içerisinde tüm sosyal tesislerin yapılması konusunda verdiği talimat ile fabrika bünyesinde kurulan lacivert-beyaz renkli Sümer Spor kulübü ile birlikte Sümer Futbol Sahasının yapıldığını hatırlatan Başkan Alıcık, “O tarihlerden bu güne kadar Nazillili olan her kesin bu sahada mutlak bir hatırası olduğuna inanıyorum. Nazilli’nin ilk futbol sahası olan Sümer Futbol Sahası Türkiye’nin ilk “alttan ısıtmalı” futbol sahalarından biri olarak yapılmıştı ve bir çok tarihi mücadelelere ev sahipliği yapmıştı. Şimdi bu sahayı yine eski günlerindeki gibi yine capcanlı olmasını sağlayacağız. Daha çok gencimizin bu tür tesislerde spor yapmalarına olanak tanımış olacağız” şeklinde konuştu. 
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
21947
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..