video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Dumlupınar Mahallesi Muhtarlık hizmet binası törenle açıldı
Dumlupınar Mahallesi Muhtarlık hizmet binası törenle açıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-09-29 - 09:45 - Bu haberi 2699 kişi okudu.
Dumlupınar Mahallesi Muhtarlık hizmet binası Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Dumlupınar Mahallesi Muhtarlık hizmet binası önünde düzenlenen törene Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Müftüsü Neceti Topaloğlu, MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nüfus Müdürü Hacer Gürkaş,  Meclis Üyeleri Sivil Toplum Kuruluşu Örgütleri ile Dernek Başkanları, Daire Müdürleri,  Mahalle ve köy muhtarları, mahalle sakinleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan törende ilk konuşmayı Dumlupınar Mahalle Muhtarı Hüseyin Uludağ yaptı. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın göreve geldiği günden itibaren Nazilli’de ve özellikle Aşağı Nazilli’de yaptığı çalışmaları sokak sokak anlatan Muhtar Hüseyin Uludağ Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a kendi mahallesi ve Nazilli adına teşekkür etti. Başkan Alıcık’ın yeni dönemde Nazilli’nin su şebekesini yenilenmesini isteyen Hüseyin Uludağ yaklaşan yerel seçimlerde Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a ve ekibine başarılı bir seçim dönemi geçirmelerini dileyerek yeniden Nazilli’nin Belediye Başkanı olarak görmeyi temenni etti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, muhtarlık hizmetinin özveri gerektirdiğine işaret ederek, yerel yöneticiler olarak vatandaşa hizmet noktasında görevlerinin hakkını vererek yapmak zorunda olduklarını söyledi. Muhtarlara yapılan her hizmetin halka hizmet olduğunu ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; "Nazilli'de hemen hemen tüm mahalle muhtarlıklarını yeniledik ve iyileştirme çalışmalarını yaptık. Muhtarlarımız uç beylerimizdir. Mahallelinin derdini dinleyen ve çözümlenmesini sağlayandır. Demokrasinin ilk ayağı olan muhtarlarımızın daha iyi hizmet verebileceği ve çalışabileceği ortamlar yaratmalıyız ki onlarda görevlerini layıkıyla yapabilsinler. Çünkü onlara yapılan hizmet doğrudan halkımıza yapılan hizmettir. Muhtarlık binamızın öncelikle Muhtarımıza ve tüm mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Nazilli’yi karşılıksız severek hizmet ürettiklerini yineleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Aıcık; “Nazilli bizim için çok farklı bir yerde. Nazilli için ne yapsak azdır. Belediye Başkanı olduğum ilk zamanlarda Aşağı Nazilli için ne yapacaksın diye sorulduğunda projelerimizi anlatmıştık. Allah nasip etti bu projelerimizin hemen hemen hepsini hayata geçirebildik. Şu an devam eden projelerimiz de var. Şimdi bana Aşağı Nazilli’de gelinen noktayı görenler diyorlar ki Nazilli’nin yukarısında da bir şeyler yapın diyor “ ifadelerini kullandı. 

Aşağı Nazilli için devrim niteliğinde alınan kararla 50 dönümlük arazi üzerinde yapılacak olan Kentsel dönüşüm ile çehresinin daha da çok değişeceğini belirten Başkan Alıcık Nazilli Belediyesinin borcu var söylentilerine de cevaplar verdi. Çalışan bir belediyenin, hizmet üreten bir belediyenin 5 milyon TL. borcunun olmasının gayet normal olduğunu ifade eden Alıcık son olarak siyasetin kavgayla değil, saygı ve sevgi ile yapılması gerektiğini,  Sevgide serbestlik saygıda da mecburiyetin var olduğunu söyleyerek hiç kimsenin Nazilli’yi üzmeye hakkı olmadığını ifade etti.
 
Başkan Alıcık konuşmasının ardından Mahalle Muhtarı Hüseyin Uludağ Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Nazilli ve mahallerine verdikleri üstün hizmet ve çalışmalarıdan dolayı plaket takdim etti. İlçe Müftüsü Necati Topal oğlunun açılış duasını okuması ile birlikte Kaymakam Mehmet Okur, Başkan Haluk Alıcık ve Mahalle Muhtarı Hüseyin Uludağ, protokol eşliğinde açılış kurdelesini kesti. 
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
60849
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..