video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Yenilenen Muhtarlık binası törenle hizmete açıldı
Yenilenen Muhtarlık binası törenle hizmete açıldı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-09-29 - 09:47 - Bu haberi 2605 kişi okudu.
Yenilenen Karaçay Mahallesi Muhtarlık hizmet binasının açılışı törenle yapıldı. Törende Muhtar Servet Baştan başarılı çalışmalarında dolayı Kaymakam Okur ve Belediye Başkanı Alıcık’a plaket takdim etti.

Karaçay Mahallesi Muhtarlık hizmet binası önünde düzenlenen törene Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Emniyet Müdür İlyas Karpınar, MHP Nazilli İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nüfus Müdürü Hacer Gürkaş,  Meclis Üyeleri Sivil Toplum Kuruluşu Örgütleri ile Dernek Başkanları, Daire Müdürleri,  Mahalle ve köy muhtarları, mahalle sakinleri ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı Karaçay Mahalle muhtarı Servet Baştan yaptı. Baştan İlk olarak 2004 yılında yapılan yerel seçimlerle mahallesinde muhtarlık yapmaya başladığını ve bu dönem içerisinde Karaçay Mahallesi sınırları içerisinde yer alan istisnai tesislerin kaldırılması ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Muhtar Servet Baştan 2009 seçimleri ile Nazilli Belediyesinin Başkanı olarak seçilen Haluk Alıcık’ın göreve gelmesinden sonra yıllarca çözümlenememiş olan istisnai tesisler problemine neşter vurarak bu gün Aşağı Nazilli’de yeni bir dönem başlattığını ifade etti. Servet Baştan bu başlayan dönemin en güzel simgesinin bu gün temelleri atılmış olan 50 dönümlük arsada üzerindeki kentsel dönüşüm projesinin olduğunu söyledi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın göreve geldiği günden itibaren Nazilli’de ve özellikle Karaçay mahallesi ile Aşağı Nazilli’de yaptığı çalışmaları sokak sokak anlatan Muhtar Servet Baştan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a kendi mahallesi ve Nazilli adına teşekkür etti. 

Servet Baştan ayrıca Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’a da teşekkürlerini sundu. Baştan “2012 yılından bu yana Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının mütevelli üyesiyim. Bu süreç içerisinde Kaymakamımız Mehmet Okur’u daha yakından tanıma fırsatım oldu. Çok değerli, çok çalışkan bir kaymakamımız var. Nazilli’ye çok büyük katkılar sağlamaktadır. Sayın Kaymakamımız Mehmet Okur’a da çok teşekkür ediyorum” dedi. Servet Baştan Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’a Nazilli’ye ve mahallesine yaptıkları üstün ve başarılı hizmetlerinden dolayı plaket sundu. 

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Muhtarlık hizmetinin özveri gerektirdiğine değinerek halka hizmet veren muhtarlara en iyi ortamların yaratılması gerektiğini ifade etti. Vatandaşa hizmet noktasında görevlerinin hakkını vererek yapmak zorunda olduklarını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Köylerimizin ve mahallerimizin muhtarları bizim için çok önemli. Her zaman söylüyorum. Onlar bizim uç beylerimiz. Halkımızla bizim aramızda bir köprü vazifesini görmekteler. Mahallerimizin gözü kulağı ve sesi olmaktalar. İşte bu yüzden onlar bizim için çok önemliler. Muhtarlarımızın daha iyi hizmet verebileceği ve çalışabileceği ortamlar yaratmalıyız ki onlarda görevlerini layıkıyla yapabilsinler. Muhtarlık binamızın öncelikle Muhtarımıza ve tüm mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Nazilli’ye bağlı köy ve beldelerde Nazilli Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Alıcık Nazilli Belediyesinin halkından aldığı güç ile çıktığı her yolda yaptığı her işte başarılı olduğunu ifade etti.  Yapımı devam etmekte olan Organize sanayi bölgesinin girişinden itibaren başlatılan çevre yolu çalışmaları hakkında da bilgiler aktaran Alıcık bu yolun en kısa sürede tamamlanarak hizmete başlayacağını söyledi.  Alıcık sözlerini “Biz bu memleketin hizmetine talibiz demek çalışmak demektir. Biz ekibimizle muhtarlarımızla ve meclis üyelerimizle Nazillimiz için çalışıyor çalışmaya da, hizmet üretmeye de devam edeceğiz” diyerek sonlandırdı.  

Başkan Alıcık konuşmasının ardından Nazilli Müftülük vaizi Kasım Karaman’ın açılış duasını okuması ile birlikte Kaymakam Mehmet Okur, Başkan Haluk Alıcık ve Muhtar Servet Baştan, protokol eşliğinde açılış kurdelesini kesti. Muhtarlık Hizmet binasını inceleyen protokol üyeleri, muhtar azalarının da katılımıyla bir süre sohbet etti. 
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
32816
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..