video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Nazillide Okul kantinleri denetlendi
Nazillide Okul kantinleri denetlendi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-10-03 - 16:03 - Bu haberi 2142 kişi okudu.
Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Sağlık İşleri Müdürlüğü Nazilli’deki ilköğretim, ortaöğretim ve Liselerin kantinlerini denetledi.

Denetimlerde, temizlik ve hijyen şartlarına uyulması, çalışanların kişisel temizlik kurallarına uymaları, gıdaların uygun şartlarda bulundurulması, gıda ürünlerinde son kullanma tarihlerinin geçmemiş ve orijinal ambalajlarının bozulmamış olması, ambalajsız gıdalara çıplak elle dokunulmaması, gıda ile temas eden ve gıda muhafazasında kullanılan madde ve malzemelerin gıda için üretilmiş olması detaylı bir şekilde incelendi.

Denetimler esnasında bir açıklama yapan Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürü Erkan Özdemir, 2013 – 2014 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte okullardaki kantin denetimlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Kantin denetimlerinde zabıta müdürlüğünün özellikle kantin Ruhsatlarının, satış fiyatlarını denetlediklerini söyledi. Sağlık İşleri Müdürü Dr. İrfan Özberk ise Zabıta Müdürlüğü ile birlikte yaptıkları denetimlerinde daha çok hijyen kuralları üzerinde durduklarını ve en önemlisi de okullarda gazlı içeceklerin satılıp satılmadığının kontrolünü yaptıklarını belirtti. İrfan Özberk Okullarda öğrencilere kesinlikle gazlı içecek satılmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.  
 
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün okul kantinlerinde rutin kontrollerini yaptığına dikkat çekerek “Öğrencilerimizin sağlığına büyük önem veriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ortamlarda sağlıklı ürünler tüketmeleri için okul kantinlerini denetliyoruz” dedi.
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
30114
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..