video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Kurudere Kanalı ıslah ediliyor
Kurudere Kanalı ıslah ediliyor
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-10-12 - 10:43 - Bu haberi 2598 kişi okudu.
Devlet Su İşlerine ait kuşaklama kanallarının temizliği Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kışa hazır hale getiriliyor.

Pınarbaşı Mahallesinde Atatürk Lisesi yakınından başlayarak Ocaklı Köyüne kadar uzanan 1700 metre uzunluğundaki Kurudere mevkii  Kanal yolu deresi kışa hazırlanıyor.  Devlet Su İşlerine ait kuşaklama kanallarının temizliği Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Olası su taşkınlarını önlemek için yapılan temizleme çalışmaları her yıl rutin olarak gerçekleştiriliyor.. 

Kurudere Kanalı ıslahında kanalın taban ve yanlarında çıkan otlar temizlenirken, kanal boyunca biriken balçıklar kepçelerle kazınıyor. Bu çalışmalar devam ederken ayrıca kanal üzerinde bulunan 10 adet köprüde menfez çalışmaları da yapılıyor. Şu an iki geçiş köprüsünde uygulanan menfez yükseltme çalışması ile kanalda su birikmesi önlenecek. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince devam eden menfez çalışmalarında su birikintisi oluşturabilecek diğer menfezlerde  yıkılarak yenileri yapılacak. 

Yürütülen çalışmaları Başkan Yardımcısı Mesut Erdemir ve Fen İşleri Müdürü Halil İbrahim Topçu İle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Haluk Alıcık Kurudere kanalında her yıl rutin olarak kanal ıslahı çalışmaları yapıldığını belirterek, Fen İşleri Müdürlüğünün gerçekleştirmiş olduğu bu çalışmalarla yaklaşan kış ayları ve bu aylarda yoğunlaşan yağışlarla kanalın taşma riskinin kalmayacağını ve oluşabilecek diğer problemlerinde önüne geçilmiş olacağını söyledi.
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
08251
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..