video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Muammer Hastepe adıyla yaşayacak
Muammer Hastepe adıyla yaşayacak
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-11-18 - 21:41 - Bu haberi 3639 kişi okudu.
74 yaşında hakkın rahmetine kavuşan Yıldıztepe Muhtarı Muammer Hastepe’nin ismi Nazilli Belediyesi tarafından yenilenen Yıldıztepe Mahallesindeki Kurudere caddesine verildi.

Temmuz ayı içerisinde kalp yetmezliği nedeniyle hakkın rahmetine kavuşan 24 yıl bir fiil muhtarlık görevi yaparak Nazilli’ye hizmet vermiş Muammer Hastepe’nin isminin verildiği caddenin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Nazilli Belediyesi tarafından cadde üzerinde düzenlenen açılış törenine en başta Rahmetli Yıldıztepe Muhtarı  Muammer Hastepe’nin  eşi Nurten Hastepe, oğlu Cengiz Hastepe, kızları Handan Bozdoğan ile Hayriye Demir ve damadı Abdullah Demir olmak üzere Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Ataeymir Belediye Başkanı Mehmet Başalan, Müftü Necati Topaloğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Nazilli Belediyesi Başkan Yardımcıları,  Nazilli Mahalle muhtarları, Köy Muhtarları, Aydın Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Ertuğrul Özdemir ve Muhtar üyeleri,  Gaziler Derneği Başkanı Hasan Karataş ve Dernek üyeleri, Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı İbrahim Yağtu ve Dernek üyeleri, MHP Kadın Kolları Başkanı Seval Koşar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Engin Kürşat Özcan ve İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Yıldıztepe mahallesi sakinleri ile çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan açılış töreninde ilk konuşmayı yapan şu anki Yıldıztepe Muhtarı Hüseyin Sak; “Mahallemizde yıllardan beri toprak olan ve hiç kullanışlı olmayan eski yolumuzu bu gün bu hale getirerek mahallemizin ve halkımızın hizmetine sunan ve ayrıca mahallemizde uzun yıllar görev yapmış merhum muhtarımız Muammer Hastepe’nin isminin yaşatılması için bu yola verilmesinden dolayı Belediye Başkanım Sayın Haluk Alıcık’a mahallem adına çok teşekkür ediyorum” dedi. Hüseyin Sak konuşmasının sonunda Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın hizmetlerinin devam etmesi dileğinde bulunurken yaklaşan yerel seçimler için de başarı dileklerinde bulundu. 


Üzüntü ve sevinci bir arada yaşamak böyle bir şey olsa gerek diyerek sözlerine başlayan Merhum Hastepe’nin oğlu Cengiz Hastepe; “Babamızın acısını içimize gömmek bizim için çok zor. Onu kaybetmenin üzüntüsünü biz hiçbir zaman dindiremeyeceğiz. Ancak bu gün sevinci ve hüznü bir arada yaşıyoruz. Gururluyuz, Muammer Hastepe’nin ismi hep anılarak unutulmayacak. Ben ailem adına ve ayrıca 24 yıl babamı hep çok seven  Yıldıztepe mahallesi adına Babam Muammer Hastepe’nin adını bu caddede yaşatılmasına sebep olan Başta Belediye Başkanımız Haluk Alıcık olmak üzere her kese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Memlekete hizmet edenlerin isimlerini yaşatmanın çok önemli olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Nazillimizde memleketimize hizmet edenlerin isimlerini yaşatıyoruz. Nazilli’mize hizmet etmiş bırakın Nazilli’yi ülkemiz için hizmet etmiş şahsiyetler bizim için çok önemli.  Bu şehir ya da ülkemiz için tek bir çivi çakmış olsa bile bu fani dünyadan göç edip gitmiş olan kişilerin isimlerini yaşatmak, ölümsüzleştirmek bizlerin görevidir. Bu güne kadar yaptığımız hizmetlerimize vatanımız ve Nazillimiz için bir şeyler yapmış ya da vatan uğruna canını vermiş önemli şahsiyetlerin isimlerini vererek yaşatmaya özen gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Bunu yaparken de hiçbir şekilde siyasi bir amaç gütmeden, taraf gözetmeden yapıyoruz. Rahmetli Muammer Hastepe muhtarımız da az değil 5 dönem yani 25 yılını muhtarlık görevine vermiştir. 5 dönem seçilen kişi olmak sandıktan çıkmak bu kadar yıl muhtarlık vazifesini yapmak çok az kişiye nasip olur. 5 dönem peş peşe muhtar seçilen Muammer ağabeyimiz verdiği hizmetleri ile mahalle sakinlerinin gönüllerini her daim fethetmiştir. Mahalle sakinlerinin çok sevdiği muhtarları Muammer Hastepe her zaman kalplerde yaşayacaktır. Ben Muammer Muhtarımdan hep saygı ve sevgi gördüm. Kendisi gerçekten çok değerli bir şahsiyet idi. Bu gün burada onun gibi bir şahsiyeti kaybetmiş olmanın acısını üzüntüsünü derinden yaşıyoruz ancak diğer yandan da onunla gurur duyuyoruz. Gurur duyduğumuz bu ismi bu caddedeki ismiyle ve hizmetleri ile her zaman hatırlayıp anacağız. Nazilli’de muhtarlarımız bizim için her zaman hep çok değerli oldu. Değerli olmaya da devam edecek. Çünkü onlar bizim için demokrasinin ilk ayağı olan uç beylerimizdir. Muhtarlarımızın mahallelerine iyi hizmetler vermesi bizim onlara iyi hizmet vermemiz ile olur. Biz onların derdini çözümlersek onlarda mahallelerinin derdini çözebilir. Muammer ağabeyimizde mahallesine en iyi hizmeti verebilmek için her zaman köprü vazifesi yaparak bu gün arkasından gururu ve hüznü yaşatan değerli bir insan olmuştur. Onu her zaman saygı ve sevgi ile anacağız” dedi.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın konuşmasının ardından Nazilli Müftüsü Necati Topaloğlu’nun okuduğu açılış duası ile Muammer Hastepe’nin isminin yazılı olduğu tabela Hastepe’nin ailesi ve Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından açıldı. 

Törende Nazilli Belediyesi tarafından Muammer Hastepe hayrına  döktürülen lokma konuklara ve mahalle sakinlerine ikram edildi. 
Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
66073
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..