video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Organize Sanayi Bölgesi Yol Çalışması
Organize Sanayi Bölgesi Yol Çalışması
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-11-22 - 21:23 - Bu haberi 3561 kişi okudu.
Mevcut Küçük Sanayi Sitesi Bölgesi Batısı, Organize Sanayi Bölgesi kuzeyinde bulunan Küçük Sanayi sitesine ek bölgede yol ve alt yapı çalışmaları başladı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık hızla devam eden çalışmaları Nazilli’de görev yapan basın mensuplarına yerinde göstererek tanıttı.  Söz konusu bu bölge içerisinde önemli ulaşım arteli olacak olan ve Devlet Karayolu Uğur Dondurma Fabrikası kavşağından başlayarak bu bölgeyi boydan boya, güneyden kuzeye geçerek Organize Sanayi Bölgesi içerisinden Bozdoğan Devlet Karayoluna bağlayacak yol program gereği Subat ayı sonunda trafiğe açılacak.  


Çevre yolu ve diğer tali yollar ile bulvarlarında başlatılan toplam 7 bin metrelik alt yapı çalışmaları olan kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebeke çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Alıcık toplamda 100 bin metrekarelik yol kaplaması da dahil, bu çevre yolunun maliyetinin 6 milyon TL olacağını belirtti. Toplam uzunluğu Bin 550 metre, genişliği ise 25 metreden oluşan Çevre yolu niteliğindeki ana arter bulvarı ve diğer tali yollar ile bulvarlarında yağmurlama ve kanalizasyon çalışmalarından sonra refüj döşeme ve asfalt kaplaması yapılacak.

Organize Sanayi Bölgesi’nin kuzey girişinden başlayarak, Aydın-Denizli Devlet Karayolu Mehmet Özalp Bulvarı başlangıcını birleştirecek olan çevre yolunun trafik yoğunluğu azalttığı gibi, sanayi esnafı ve çalışanlarının da bu yol sayesinde trafik keşmekeşliğine girmeyecekleri için rahatlayacağını belirten Haluk Alıcık İmarlı yolların açılmasının, şehrin gelişmesi adına önemli olduğuna işaret etti. Başkan ALICIK, “Yeni yollar, Nazilli’nin gelişmesi ve büyümesi anlamına geliyor ki, bu da şehrimizin cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğinin göstergesidir. Yeni açtığımız yolları imara uygun, planlı bir şekilde yapıyoruz. Kentimizin yarınlarını oluşturmak, sağlam zeminler üzerine oturmuş bir şehir oluşturmak için çalışıyoruz. Nazilli’de hizmetleri yaparken günü kurtarmak için değil Nazilli’yi ileriye taşıyacak 50-100 yıllık sorunlarını çözecek projeler üretiyoruz. Burada toplam 7 bin metre yol uzunluğunda Nazilli’nin çehresini değiştirecek bir düzenleme yapılıyor. İçme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu gibi alt yapı çalışmalarının devam ettiği ve bu çalışmaların ardından da kenar bordür, orta refüj döşemeleri ile asfalt kaplama çalışmalarının yapılacağı 38 Bin 750 metrekarelik imarlı ve projelendirilmiş yolun Nazilli Belediyesine toplam maliyeti 6 milyon TL. dir. Nazilli Belediye Başkanı olduğum günden bu yana özellikle Nazili’mizin değişimi için çok farklı projelere imza attık. Bu hizmetleri yaparken günü kurtarma adına değil, gerçekten hizmet vermek adına yapıyoruz. Bu gün burada olmamızın en büyük nedeni Nazilli için yaptığımız en büyük yatırımlarından biri olan ve şehir dışında olması nedeniyle Nazilli halkının görmediği bu çalışmaları göstermektir. Yol yapımı tamamlandıktan sonra Mehmet Özalp Bulvarından başlayıp Organize Sanayi Bölgesi içerisinden geçerek Bozdoğan yolu ile birleşen bir çevre yolu özelliğini taşıyacaktır. Biz Nazilli Belediyesi olarak makyaj siyaset yapmıyoruz. Biz Nazilli’ye makyaj yapmak isteseydik Nazilli’nin görünmeyen yerlerinde çalışmalar yapmak yerine Nazilli’nin içinde park, kaldırım ve benzeri çalışmalar yapar şehrin içini süsler püslerdik. Şu anda Nazilli için büyük bir yatırım olan bu yol Nazilli halkının çok fazla gözünün önünde olmayan bir yatırım. Nazilli belediye başkanı olduğum günden beri söylediğim tek bir şey var. Bir iş yapacaksak adam gibi yapmalısın ki işe yarasın geleceği olsun. İnsanlar adlarından çok yaptıkları geride bıraktıkları ile anılır ve yaşatılırlar” şeklinde konuştu

Nazilli Belediyesinin bu güne dek yaptığı çalışmalarla ne kadar güçlü bir belediye olduğunu hatırlatan Başkan Alıcık, Çevre yolu ve diğer tali yollar ile bulvarlarında kanalizasyon, yağmurlama, içme suyu ve elektrik hattının yer altına alınması çalışmalarının Aralık ayı sonuna kadar tamamlanacağını hemen ardından da kenar bordür, orta refüj döşeme ve asfalt kaplamasının yapılacağını, bu çalışmaların yüklenici firmanın programı doğrultusunda herhangi bir bir pürüz çıkmadan devam ettiği takdirde Çevre yolunun Şubat ayı içerisinde trafiğe açılarak hizmete başlayacağını da belirti.Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
08916
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..