video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Alıcık, Talip Özen’i sevindirdi
Alıcık, Talip Özen’i sevindirdi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-03-15 - 00:33 - Bu haberi 3836 kişi okudu.
Belediye Başkanı Haluk ALICIK, geçirdiği hastalık sonucu yürüyemez durumda olan Talip Özen’e akülü engelli aracı hediye etti.

Belediye Başkanı Haluk ALICIK, geçirdiği kısmi felçten sonra sağ bacağındaki fonksiyonları tamamen yitirerek yürüyemez hale gelen Talip Özen’e akülü engelli aracı hediye etti. Haluk Alıcık Huzurevi sakinlerinden olan 1948 doğumlu Talip Özen’i ziyaret eden Başkan Alıcık, her zaman ihtiyaç sahibi kişilerin yanlarında olduklarını, imkânlar elverdiği ölçüde bundan sonrada her zaman ihtiyaçlının yanında olacaklarını ifade etti. ALICIK, Nazilli Belediyesi olarak bu güne kadar 77 engelli vatandaşı akülü tekerlekli sandalye sahibi yaptıklarını söyledi.

Engelli vatandaşlara ve yaşlılara toplum içinde sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Alıcık; Sağlam olan herkesin birer özürlü adayıdır. Tali amcamız da buna bir örnektir. Bizler engelli kişileri görüp hayattan ders almalıyız. Engellilere her zaman öncelik tanımalı ve onlara yardımcı olmalıyız. Onlara toplum içinde önemli ve değerli olduklarını hissettirmeliyiz. Nazilli Belediyesi olarak şu ana kadar 77 engelliyi akülü tekerlekli sandalye sahibi yaptık. Bu akülü tekerlekli sandalyeler, engelli vatandaşlarımıza günlük hayatlarında büyük yaşama kolaylığı sağlıyor. En azından kendi başlarına dışarıda dolaşabilme imkânı buluyor. Geçirdiği hastalık sonucu yürüyemez hale gelen Talip amcaya da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Bir nebze de olsa kendisine destek olabildiysek ne mutlu bize ” diye konuştu.

Talip Özen geçirdiği hastalık sonucu sağlam iken engelli duruma düştüğünü, sağlıklı günlerinde ki gibi kimseye yük olmadan yaşamını idame ettirmek istediğini ifade ederek, “Haluk Alıcık Huzur evinde yaşıyorum. Öncelikle başkanımıza böyle bir huzur evini Nazilliye kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum. Felç olmadan önce hayatım normal olarak kimseye muhtaç olmadan sürüp gidiyordu. Ama geçirdiğim kısmi felç sonucu sağ taraftaki hislerimi kaybettim. Başkanımız sağ olsun sık sık huzurevine ziyaretlerde bulunup bizleri yalnız bırakmıyor. Hal ve hatırımızı soruyor. İhtiyaçlarımız varsa bir ikinci kez söyletmeden hepsini yerine getiriyor. Ziyarete geldiği bir günde durumumu gördü ve ihtiyacımı sordu. Kendi kendime yine hastalanmadan önce yaşadığım gibi kimseye yük olmak istemediğimi söyledim. Sağ olsun bu ziyaretinde de bana bu akülü aracı getirdi. Kendisinden Allah razı olsun. Beni çok sevindirdi” dedi.
Google

Etiketler : Alıcık, Talip Özen’i sevindirdi ,nazilli huzur evi, haluk alıcık huzur evi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
09941
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..