video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Gazilere madalya ve beratları verildi
Gazilere madalya ve beratları verildi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-03-15 - 22:46 - Bu haberi 1532 kişi okudu.
Nazilli de iki Kore gazisinin madalya ve beratları Kaymakam Mehmet Okur ve Belediye Başkanı Haluk Alıcık tarafından verildi.

Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi önünde iki kore  gazisine madalya ve beratları verilmek üzere bir tören düzenlendi. Törene Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Emniyet Müdürü İlyas Karpınar, Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç, MHP İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan ve davetliler katıldı. Düzenlenen törende ayrıca bu güne değin rahmetli olmuş Kıbrıs, Kore gazileri ve şehitleri için lokma hayrı da yapıldı. Törende konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi Başkanı Hasan Karataş, dernek olarak bugüne kadar madalya ve beratlarını alamayan Kore ve Kıbrıs gazilerine ulaşmaya çalıştıklarını belirtti. Karataş, "Konsolosluklardan elde ettiğimiz bilgilerle madalyalarını alamayan gazilerimizi tespit ediyoruz ve onları madalyalarına kavuşturmaya çalışıyoruz" dedi. 

Hayatlarının baharında, bir çok şeyden vazgeçerek, kendilerini vatanına ve milletine adayan bu cesur insanların,  her türlü değeri fazlasıyla hak ettiğini söyleyen  Kaymakam Mehmet Okur; “Vatanseverlikleri ile her biri ayrı kahramanlık timsali olan, gazilerimize layık oldukları saygıyı göstermek, onurlu ve vakur bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, hepimizin toplumsal ve insani görevidir. Zira, hayatlarının baharında, bir çok şeyden vazgeçerek, kendilerini vatanına ve milletine adayan bu cesur insanlarımız,  her türlü değeri fazlasıyla hak etmektedir. Vatanını ve insanlık onurunu canından aziz bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş,  bu uğurda canını ortaya koymuş insanlarımız, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Kalbi Vatan sevgisiyle dolu Kahramanlarımız sayesinde Şanlı Bayrağımız Kutsal Vatan semalarında her an ihtişamla dalgalanacak, bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşımız yurdumuzun dört bir köşesinde sonsuza dek gururla söylenecektir” dedi.

Gazilerin Gaziler, milletin asaletinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Başkan Alıcık, "Sizler, kutsal vatan görevinizi hakkıyla yerine getirebilmek için, 2 bin 500 yıllık tarihin şerefli tanığı şanlı üniformanızı kanlarınızla taçlandırıp gazi unvanı alarak vatanın, milletin, bayrağın ve istiklalin ne denli paha biçilmez değerler olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kahraman mensuplarının bu ulvi değerleri yaşatmak uğruna neleri göze alabileceğini gösterdiniz. Gaziler, "milletin asaletinin bir göstergesi" dir. Gaziler için yapılan hiçbir şeyin, onların hizmetlerinin ve fedakarlıklarının karşılığını veremez ve bedeli olamaz”  şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından Ömer Yeşiltepe (81) ve Hasan Çamoğlu'na (84) madalyaları ve beratları Kaymakam Mehmet Okur ve belediye başkanı Haluk Alıcık tarafından verildi.


Google

yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
82437
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..