video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
    
Nazilli Yaz Aylarda Su Sıkıntısı Yaşamayacak
Nazilli Yaz Aylarda Su Sıkıntısı Yaşamayacak
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-03-20 - 20:14 - Bu haberi 3230 kişi okudu.
Mergen ana su deposuna, şehir şebekesinde ileriye dönük su sıkıntısının yaşanmaması için 2650 metre uzunluğunda 250’lik PVC borular ile su debisi arttırma çalışmaları yapıldı.

Nazilli Belediyesi yaklaşan yaz ayları için su debi artırma çalışmaları yaptı. Şehir şebekesini besleyen su hattı boruları da iyileştirildi. Arslanlı mahallesinde mevcut su sondaj kuyusundan Mergen çayı kenarındaki ana su deposuna, şehir şebekesinde ileriye dönük su sıkıntısının yaşanmaması amaçlı debi arttırma çalışmaları yapıldı. Saniyede 70 litre fazladan su toplaması yapacak olan Mergen su deposuna 250 lik PVC borularla 2650 metrelik ana boru hattı döşenerek depoya besleme yapıldı.  

Şehir içme ve kullanma suyunun, 18 sondaj kuyusunun besleme yaptığı Mergen Su Deposu’ndan motopomplar vasıtasıyla Pınarbaşı Su Deposu’na basıldığını, bu işlemin ardından toplanan şebeke sularının 19 mahalleye dağıtıldığını belirten Haluk Alıcık; “Arslanlı mahallesindeki mevcut sondajdan Mergen ana su deposuna, şehir şebekesinde ileriye dönük su sıkıntısının yaşanmaması için 2650 metre uzunluğunda 250’lik PVC borular, Fen İşleri Müdürlüğü ve Su işleri Birirmi ekiplerince ana boru hattı döşemesi yapılmıştır.  Bu sayede depo saniyede 70 litrelik fazla su toplaması yapacak ve yaklaşan yaz aylarında da su sıkıntısı yaşanmayacak “ dedi.  

Nazilli Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinin tüm çalışmalarını vatandaşların daha temiz su kullanmaları ve suyla ilgili sıkıntı yaşamamaları için gerçekleştirdiğini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Kentimize 24 saat hizmet vermek için ekiplerimizle birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşımızın suyla ilgili şikâyetlerini anında yerine getirmek var gücümüzle çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.Google

Etiketler : Nazilli Yaz Aylarda Su Sıkıntısı Yaşamayacak ,Nazilli Su,Nazilli su sıkıntısı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

 • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
59432
Güvenlik kodu giriniz
:

Kategoriye Bağlı Diğer Haberler

  Bugün |


  1..

  Bu Hafta |


  1..

  Bu Ay


  1..