video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
      
Dökülen Saça Mezoterapi
Dökülen Saça Mezoterapi
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu içerik 2455 kez okundu.
Stres, mevsimsel değişiklikler, hamilelik nedeniyle ani saç dökülmesi olanlara saç mezoterapisi çare oluyor. bu yöntemde saç gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineraller, iğnelerle kı

Stres, mevsimsel değişiklikler, hamilelik nedeniyle ani saç dökülmesi olanlara saç mezoterapisi çare oluyor. bu yöntemde saç gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineraller, iğnelerle kıl köklerine veriliyor. Dolgun ve parlak saçlar için 6-8 seanslık uygulama yeterli.

Saç dökülmesi önlenebilir mi?

Saç dökülmesinin önlenmesinde ve var olan saçların güçlendirilmesinde kullanılan 2 farklı metot var:

1- Lokal tedaviler     : Mezoterapi, lazer tarağı, minoxidil solüsyon.

2- sistemik tedaviler: Ağızdan alınan vitamin ve mineral tabletler.

Saç Mezoterapisi nedir?

Kıl köklerini besleyen vitaminler, antioksidanlar ve kan dolaşımını artırıcı ilaçlar 2 veya 4 milimetrelik özel iğnelerle doğrudan kıl köklerine verilir. Mezoterapi çok şiddetli saç dökülmelerinde başlıca tedavidir. Birkaç hafta içinde dökülme yavaşlatılır.

Kimler fayda görür?

Sterse bağlı, mevsimsel ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olanlar fayda görür. Yine hormonal ve genetik saç dökülmelerinde mezoterapi destek tedavi olarak tercih edilir.

işlem ne kadar sürer?

Yaklaşık 20-25 dakika. Seanslar haftada bir olarak uygylanır. Dökülme derecesine bağlı olarak 6-8 seansta sonlanır. ilk 4 seans haftada bir kez, kalan 2-4 seans ise 15 günde bir ytgulanır. ihtiyaca göre 15 günde veya ayda bir uygulama devam ettirilebilir. Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Mezoterapide eksik olan maddeler küçük dozlarda ve direkt olarak saç köküne verildiği için yan etki azdır.

Google
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu içerige Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
65029
Güvenlik kodu giriniz
: