video box Günlük Burç Firmalar ve Mekanlar Hava durumları Yemek Tarifleri
      
Nazilli İİBF
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kuruluş

Üniversitemizin, 03.07.1992 tarihli 3837 sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Hakkındaki 41 sayılı Kanun Hükmünde kararname'nin değiştirilerek kabulüne dair 2809 sayılı Kanun ile 78 ve 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında Kanun" ile kurulmasıyla Eğitim-Öğretim hayatına başlamıştır.

Fakültemiz İsabeyli beldesindeki yerleşkede eğitim vermektedir.

Olanaklar
Fakültemizde 100 öğrenci kapasiteli 11 adet derslik mevcuttur. Dersliklerimizde sabit projeksiyon cihazı ve klima bulunmaktadır. Ayrıca fakültemizde, öğrencilerimiz için bilgisayar destekli eğitime olanak sağlayan, 30 bilgisayar kapasiteli iki bilgisayar laboratuvarı da bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, fakültemiz bünyesinde bulunan kütüphane sayesinde araştırmalarında kullanabilecekleri kaynakları temin edebilmektedirler ve kütüphanemiz öğrencilerimize ders çalışabilmeleri için uygun bir ortam sağlamaktadır.

Barınma Olanakları
Öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumuna ve son yıllarda kampüs çevresinde sayıları hızla artan özel yurtlardan (kız öğrenciler için)  faydalanabilirler.

Sağlık Hizmetleri
Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerimiz Üniversitemiz büynesindeki mediko sosyal merkezi tarafından verilen hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Kredi ve Burslar
Uygun koşulları taşıyan fakültemiz öğrencileri, Üniversitemiz Yardım derneğinden yemek bursu, kredi yurtlar kurumu, Başbakanlık vs. özel ve devlet burslarından faydalanabilmektedir.

Danışmanlık Hizmetleri 
Öğrencilerimiz, uygun zamanlarda akademik danışmanları ile ders veya ders dışı konularla ilgili problemlerini konuşma imkanına sahiptir.

Yatay Geçişler
Eşdeğer eğitim programları uygulayan Yükseköğretim Kurumları arasında koşulları yerine getiren öğrencilere yataş geçişle geliş-gidiş imkanı sağlanmaktadır.

Mezunlarımızın İş İmkanları
Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz, özel ve kamu bankaları ile öncelikle Maliye, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları olmak üzere devletin çeşitli kademelerinde ve özel kuruluşların ekonomik ve idari yapılanmalarında büyük ölçüde iş imkanına sahip bulunmaktadırlar.

İletişim

Adres   :   Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 09860 İsabeyli Yerleşkesi-Nazilli

Tel        :  +90 256 3477011

                                3477012

                                3477013

Faks    : +90 256   3477016